چرا قیمت آهن یک روزه ۱۰۰۰ تومان نوسان می‌کند؟

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد گفت: ما نمی دانیم چه اتفاقی در بازار افتاده که یک روزه قیمت آهن هزار تومان نوسان پیدا می کند . ما در جریان تصمیم گیری ستاد تنظیم بازار، بورس و فعالیت عرضه محصولات توسط کارخانجات به بازار نیستم.

حمیدرضا رستگار با اشاره به اینکه بازار آهن این روزها با نوسانات قیمتی روبه رو است، اظهارداشت: هزار میلیارد تومان منابع مالی در این بازار در حال تبادل است اما باید پرسید در بازاری که نیاز ۱۷ میلیون تنی دارد چرا هیچ نظارتی بر قیمت ها انجام نمی شود.

وی با طرح این پرسش که چرا باید ورق بلند در بورس ۶ تا ۷ هزار تومان قیمت بخورد اما در بازار با ۱۰ هزار تومان به فروش برسد، افزود: سود این اختلاف قیمت ها به جیب چه کسانی می رود چرا هیچ شفاف سازی در بخش قیمت و فروش آهن و ورق های فولادی نیست.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تصریح کرد: ما نمی دانیم چه اتفاقی در بازار افتاده که یک روزه قیمت آهن هزار تومان نوسان پیدا می کند. ما در جریان تصمیم گیری ستاد تنظیم بازار، بورس و فعالیت عرضه محصولات توسط کارخانجات به بازار نیستم چگونه در این شرایط قیمت ها را ساماندهی کنیم؟

رستگار اضافه کرد: وضعیت بازار آهن قابل قبول نیست و باید دستگاه های نظارتی ورود پیدا کرده و دلایل نوسانات قیمت ها را بررسی کنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.