واگذاری سهمیه خاص ورق فولاد به راه‌آهن

سعید رسولی مدیرعامل شرکت راه آهن در گفت‌وگویی با اشاره به دستور وزیر راه و شهرسازی مبنی بر هدف‌گذاری و بهره‌برداری از دو هزار دستگاه واگن در سال جهش تولید، اظهار داشت: شرکت راه‌آهن با همکاری تمام تولیدکنندگان داخلی در حال رسیدن به این هدف‌گذاری هستیم.

وی افزود: در سال گذشته که به عنوان سال رونق تولید نام‌گذاری شده بود با توجه به دستور وزیر راه و شهرسازی در ارتباط با افزایش تولید، ۷۷۸ دستگاه انواع واگن باری، مسافری، خودکشش، لوکومتیو در کارخانجات داخلی کشور تولید شد.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن توضیح داد: امسال هم هدف‌گذاری برای ساخت دو هزار دستگاه در شرکت راه‌آهن مقرر شده است، با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و در راستای تحقق این هدف بلند مدت اقدامات لازم را انجام داده‌ایم.

رسولی توضیح داد: با توجه به شرایط کنونی کشور و همکاری کارخانجات تولید کننده داخلی و شرکت‌های حمل و نقلی در قالب تفاهم‌نامه ای در حال اجرایی شدن این برنامه هستیم.

رسولی با اشاره به اینکه وزارت صمت و کارخانجات سهمیه‌بندی برای تامین ورق فولادی را ایجاد کرده و اعلام کرده که از طریق بورس فولاد مورد نیاز کارخانجات را تامین می کند، ادامه داد: با مکاتبات دو وزیر راه و شهرسازی و وزارت صمت جهت تقویت کارخانجات سهمیه خاصی را در اختیار کارخانجات قرار دهند.

او ادامه داد: این سهمیه مشخص شده و موافقت اصولی هم انجام شده و به زودی ابلاغ می‌شود. خوشبختانه امسال سامانه جامع حمایت از تولید داخلی را بارگذاری کرده و در اختیار عموم قرار داده‌ایم.

رسولی با بیان اینکه این سامانه شامل دو بخش است که در بخش اول چهار هزار قطعات که در داخل کشور تولید می‌شود بارگذاری شده و در اختیار مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان باید قرار بگیرد تصریح کرد: بخش دوم هم مربوط به قطعات است که هنوز ساخته نشده و ناگزیر به واردات آنها هستیم که در طی فراخوانی به شرکت‌های دانش‌بنیان اعلام کرده‌ایم که قطعات در مورد نیاز را تولید کنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.