میلگرد حرارتی

همانطور که می دانید در ساختمان  سازی از مصالح  مختلفی همچون تیرآهن  و میلگرد  استفاده می شود که هر کدام بسته به نوع آن عملکردی خاص دارد. میلگرد ها نیز انواع مختلفی دارند، یکی از آنها میلگرد حرارتی نام دارد که نسبت به میلگردهای دیگر دارای ویژگی های بهتری می باشد.

از مزایای استفاده از این نوع میلگرد می توان به استحکام بخشیدن به بتن اشاره نمود در واقع میلگرد حرارتی از ایجاد ترک در بتن ها جلوگیری می کند، این ترک ها می تواند به دلیل گرایش بتن به ترک خوردن، انبساط و انقباض در هنگام گیرش باشد که در زمان وقوع زلزله ساختمان را بسیار آسیب پذیر خواهد کرد.

قرارگیری میلگردهای حرارتی به صورتی است که اجازه  نمی دهد بتن ها در برابر تغییرات دمایی دچار آسیب شوند ولی میلگرد های معمولی با منبسط و منقبض شدن در شرایط مختلف، به تدریج استحکام بتن را ازبین خواهند برد.

انبساط و انقباض بتن به دلیل جمع شوندگی آن است چرا که در روز های اول دارای رطوبت بوده و سپس با گذشت زمان بر اثر خشک شدن، انقباض صورت می گیرد و در نهایت این انقباض باعث ایجاد ترک و از بین رفتن استحکام خواهد شد، میلگرد های حرارتی از افزایش این ترک ها جلوگیری می کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.