موجودی محصولات طویل نیز در تعطیلات روز کارگر، به کاهش ادامه داد
موجودی محصولات طویل نیز در تعطیلات روز کارگر، به کاهش ادامه داد

طبق نظرسنجی انجمن فولاد و آهن چین؛

موجودی محصولات طویل نیز در تعطیلات روز کارگر، به کاهش ادامه داد

موجودی محصولات فولادی انبار بازرگانان چین، پس از رسیدن به اوج خود در اوایل ماه مارس، در اواخر آوریل به افت خود ادامه داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از SMM، نظرسنجی انجمن فولاد و آهن چین نشان می‌دهد که موجودی محصولات فولادی انبار بازرگانان چین که در اوایل ماه مارس به اوج خود رسیده بود، در اواخر ماه آوریل به روند نزولی خود ادامه داد.

داده‌های این انجمن صنعتی که در روز ۵ ماه مِی منتشر شد، نشان می‌دهد که موجودی ورق گرم و سرد، پلیت سنگین و متوسط، مفتول و میلگرد در ۲۰ شهر چین در آخر ماه آوریل حدود ۱۶.۲۴ میلیون تن بود که نسبت به روز ۲۰ آوریل حدود ۹۳۰ هزار تن یا ۵.۴ درصد افت داشت.

این میزان نسبت به ابتدای سال، حدود ۱۳۸.۳ درصد (معادل ۹.۴۳ میلیون تن) افزایش داشت، اما نسبت به رکورد ۲۰.۲۱ میلیون تنی در روز ۱۰ ماه مارس، حدود ۱۹.۶ درصد (معادل ۳.۹۷ میلیون تن) کاهش داشت.

همچنین موجودی محصولات طویل انبار بازرگانان (شامل مفتول و میلگرد) در گوانگ‌ژو در طول تعطیلات ۵ روزه به مناسبت روز کارگر، به روند نزولی خود ادامه داد و در روز ۶ مِی با افت ۵.۱۷ درصدی نسبت به هفته پیش از آن، به حدود ۱.۹۵ میلیون تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل پس از تعطیلات سال نوی چین، حدود ۳۶.۲۵ درصد افزایش داشت.

موجودی میلگرد حدود ۱.۳۵ میلیون تن بود که نسبت به هفته پیش حدود ۳.۵۲ درصد کاهش داشت اما نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۴.۵۵ درصد رشد داشت. مابقی موجودی، حدود ۵۹۹ هزار تن مفتول است که نسبت به هفته پیش ۸.۶۹ درصد کاهش و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود ۴۰.۲۲ درصد افزایش داشت.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.