مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان خبر داد: جذب سرمایه ۳ هزار میلیارد تومانی از بخش خصوصی

مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان گفت: طی ماه‌های گذشته موفق به انتخاب دو پیمانکار بزرگ مربوط به عملیات استخراج و باطله‌برداری برای ذخایر موجود سنگان (۱٫۳ میلیارد تن) شدیم که این پیمانکاران طی یک دوره پنج ساله با سرمایه‌گذاری بالغ بر سه هزار میلیارد تومان فعالیت خود را دنبال خواهند کرد.

  • ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ 09:29

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، علی همتی از برنامه برداشت ۱۳۰ میلیون تن سنگ آهن و ۳۰۰ میلیون تن باطله‌برداری طی پنج سال، با آغاز به کار پیمانکاران استخراج و باطله برداری(گروه الف و ب) بخش های غربی و مرکزی سنگان خبر داد.

وی اعلام کرد: این پیمانکاران طی یک دوره پنج ساله با سرمایه‌گذاری بالغ بر سه هزار میلیارد تومان فعالیت خود را دنبال خواهند کرد.

مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان با بیان اینکه با اجرای این برنامه توسعه‌ای، اقدام به تامین خوراک تولیدی مجتمع‌های فولادی در سنگان خواهیم کرد، بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی های صورت گرفته قرار است ۱۷٫۵ میلیون تن کنسانتره و ۱۵ میلیون تن گندله سنگ آهن طی دو سال آینده تولید کنیم.

اشتغال ۹ هزارنفر

همتی در بخش دیگری از سخنان خود از اشتغال هفت هزار نفری در منطقه معدنی سنگان خبر داد و گفت: با راه‌اندازی دو طرح توسعه در سنگان و همچنین آغاز به کار پیمانکاران استخراج و باطله‌بردای، میزان اشتغال‌زایی مجتمع سنگان به ۹ هزار نفر خواهد رسید.

وی تاکید کرد: عمده برنامه جذب نیروی کار در مجتمع، متوجه بومیان و ساکنان شرق کشور خواهد بود.

تامین زیرساخت

مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان گفت: مجتمع سنگان علاوه بر تامین خوراک، برنامه‌های توسعه‌ای خود در زمینه تامین زیرساخت‌های منطقه را در دستور کار قرار داده است.

همتی اظهار کرد: سال ۹۸ احداث مسیر ۱۴۰ کیلومتری با سرمایه‌گذاری ۸۰۰ میلیارد تومان از سنگان تا تربت حیدریه با مشارکت وزارت راه و شهرسازی و شرکت‌های مستقر در سنگان، آغاز شد.

وی همچنین از احداث یک جاده ۱۶ کیلومتری از محل معدن به سنگان خبر داد و در این باره اعلام کرد: این مسیر ۱۶ کیلومتری با سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیارد تومانی در حال احداث است.

کشف ذخایر سنگ آهن در عمق یک هزار و ۲۰۰ متر

مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان همچنین از برنامه کشف ذخایر سنگ آهن در عمق یک هزار و 200 متری خبر داد و گفت: برنامه اکتشاف در محدوده‌ای ۱۶ کیلومتری هدف‌گذاری شده است.

وی افزود: با ذخایر جدید و ۲۰ هزار متر مغزه‌گیری به روش “وایر لاین” و ۲۰ هزار متر در سطح آنومالی‌های سنگان و اطراف این شهرستان، زمینه افزایش ذخایر فعلی را فراهم خواهیم کرد.

برنامه زیست محیطی سنگان

همتی با بیان اینکه رعایت مسایل زیست محیطی مورد توجه مجتمع سنگان است، عنوان کرد: حفاظت از محیط زیست از جمله دغدغه‌های مردم منطقه است چرازکه در دشت‌های پایین‌دست مجتمع، بخش خصوصی اقدام به استخراج سنگ‌های پلاسری می‌کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در این محدوده کاشت درختان بومی همچون “گز” و “تاغ” آغاز شده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.