قیمت سنگ آهن

میزان ذخایر سنگ‌آهن در بنادر چین همچنان روند نزولی دارد و همین موضوع باعث شده تا در عین افت تقاضای فولاد این کشور، در روزهای اخیر بازار شاهد کاهش بهای سنگ‌آهن نباشد و این محصول پس از طی کردن افت حاصل از شیوع موج اول کرونا در دنیا همچنان به روند صعودی خود ادامه دهد.

قیمت سنگ‌ آهن نسبت به اغلب کامودیتی­‌‌ها همچون نفت از شیوع ویروس کرونا در دنیا کمتر تاثیر پذیرفت و در نهایت نیز پس از طی یک دوره کاهشی حدودا ۴ ماهه، از روزهای ابتدایی ماه مه قیمت‌ها وارد فاز افزایشی شد و پس از حدود یک ماه و نیم این روزها بازار شاهد بازگشت قیمت‌ سنگ آهن به سطح قیمتی مشابه سال قبل است.

درحالی که افت تقاضا برای سنگ‌آهن در اثر شیوع کرونا و کاهش سرانه مصرف فولاد به کاهش نرخ این محصول منجر شده بود اما با بازگشت چین به شرایط عادی و رشد تقاضا از سوی این کشور و البته شیوع ویروس کووید-۱۹ در کشورهای تولیدکننده سنگ ‌آهن از جمله برزیل که یکی از اصلی‌ترین تامین‌کنندگان سنگ‌ آهن چین به شمار می‌رود باعث شد ورق در بازار سنگ‌ آهن برگشته و این محصول پس از تجربه کاهش نرخ وارد فاز افزایشی شود.

شرایط نامساعد برزیل در کنترل شیوع  ویروس کووید-۱۹ باعث ایجاد انتظار اختلال بیشتر در بازار این محصول و رشد قیمت‌ها در روزهای آتی شده اما شرکت واله به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده سنگ‌آهن دنیا و برزیل معتقد است این روند کاهشی تولید ادامه‌دار نخواهد بود و این شرکت به زودی به سطح تولید قبلی بازگشته و هدف تعیین شده برای تولید سالانه سنگ‌آهن و گندله خود را محقق می‌کند. 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.