«فخوز» و رشد ۴۰ درصدی درآمد‌ها

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت «فولاد خوزستان» با فروش مناسب در اسفند ماه، پایانی خوشی برای سال ۹۸ به نگارش درآورد. این شرکت در اسفند ماه ۱۷ هزار و ۶۳۴ میلیارد ریال درآمد شناسایی کرد که از رقم بهمن ماه ۳۲ درصد بیشتر است.

در مجموع، این فولادساز جمع کل درآمد‌های عملیاتی محقق شده در ۱۲ ماهه سال ۹۸ را به مبلغ ۱۵۸ هزار و ۴۰۷ میلیارد ریال رساند و رشد ۴۰ درصدی را به معرض نمایش گذاشت.

بیشترین درآمد «فخوز» از محل فروش بلوم و بیلت حاصل می‌شود که نرخ آن در سال ۹۸ در مجموع، روندی صعودی داشته و انتظارات بر آن است که این نرخ همچنان بر این مدار حرکت کند.

«فخوز» و رشد ۴۰ درصدی درآمد‌ها

همان طور که در تصویر ذیل مشخص است، در سال ۹۸، درآمد «فخوز» بر پایه بلوم و بیلت نهاده شد و بیشترین درآمد‌ها از محل فروش این محصول بدست آمده است.

از آن جایی که حجم صادرات بلوم و بیلت در ترکیب درآمدی قابل توجه است، نرخ ارز از اهمیت بالایی برای این شرکت برخوردار است.

«فخوز» و رشد ۴۰ درصدی درآمد‌ها

با وجود شرایط تحریمی و رکود اقتصادی داخلی، «فخوز» در امر فروش محصولات خود چندان با کاهش مقداری مواجه نشده و توانسته نزدیک به سال ۹۷ فروش داشته باشد.

بر اساس این گزارش، حاشیه سود خالص این شرکت در دروه ۹ ماهه سال ۹۸ حدود ۲۲ درصد بود که اگر این حاشیه را برای کل سال مدنظر قرار دهیم، با توجه به درآمد عملیاتی ۱۵۸ هزار و ۴۰۷ میلیارد ریالی، به سود خالص ۳۴ هزار و ۸۵۰ میلیارد ریالی می‌رسیم.

لازم به ذکر است که «فخوز» در صورت‌های مالی دوره ۹ ماهه رشد ۵ درصدی در سودآوری را روایت کرده بود. این شرکت در سال ۹۷ حدود ۳۱ هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال سود ساخته بود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.