عرضه شمش در مقابل دریافت سهمیه آهن اسفنجی

کارخانه های تولیدکننده شمش در مقابل دریافت سهمیه آهن اسفنجی باید کالای خود را در بورس فلزات عرضه کنند / سرمایه های سرگردان در بورس کالا عدم تعادل در تولید را برجسته تر خواهد کرد.

افزایش بیشتر قیمت در بخش داخلی فولاد منجر به کاهش بیشتر تقاضا خواهد شد و چند دلیل عمده دارد طبق اطلاعات ارائه شده توسط مرکز آمار، تورم بخش خدمات و مصالح ساختمانی بیشتر از تورم بخش مسکن است و اینکه تورم سالانه مسکن حدود ۳۸ درصد و تورم بخش خدمات و مصالح در فقط دریک دوره ۱۷ درصد و با همین فرمان در ۴ دوره در حدود ۷۰ درصد خواهد بود بعلاوه اینکه قیمت فعلی مسکن به‌طور طاقت‌فرسا خارج از توان خرید مردم است. افزایش اجاره‌نشین‌ها، اجاره یک واحد مسکونی توسط دو خانوار و… همه و همه اخبار دردناکی هستند که زنگ خطر بخش مسکن را به صدا درآورده است. به‌علاوه مسکن با قیمت‌های فعلی هم خارج از توان خرید بیش از ۹۵ درصد مردم است درحالی‌که هنوز تورم شدید فصل بهار به بخش مسکن منتقل نشده است. همین موضوع تأثیر مستقیم بر تقاضای فولاد دارد که به‌شدت آن را کاهش خواهد داد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.