سیگنال جدید قیمت فولاد در منطقه / شمش در باتلاق کرونا

بهای بیلت در منطقه سی آی اس این هفته نیز با تقاضای کم روبرو بود و حتی چینی ها نیز به دلیل افت قیمت داخلی علاقه ای به واردات ندارند و تصمیم به نظاره بازار گرفته اند. پیشنهادات فعلی تولیدکنندگان سی آی اس در شرایط فعلی در محدوده ۳۳۵ تا ۳۴۰ دلار/تن فوب مطرح می‌شوند، درحالیکه خریداران انتظار خرید در ۳۲۰ تا ۳۳۰ دلار/تن فوب را دارند.

بخشی از تقاضا در حال حاضر مختص کشورهای منطقه منا، خصوصا مصر به دلیل کاهش تعرفه واردات بیلت از سوی دولت می‌باشد. منطقه سی آی اس با قیمت ۳۵۵ دلار/تن سی اف آر برای تحویل می و ۳۶۰ دلار/تن سی اف آر برای تحویل آوریل محموله‌هایی را به این کشور فروخته است. برخی خریداران در ترکیه نیز محموله‌هایی را به قیمت ۳۴۵ دلار/تن سی اف آر، برابر با ۳۳۰ دلار/تن فوب از روسیه برای تحویل فوری خریداری کرده اند‌.

تقاضا در چین نیز به دلیل افت قیمتهای داخلی تضعیف شده و نظر خریداران برای خرید در محدوده ۳۵۵ دلار/تن سی اف آر می‌باشد. در مجموع به دلیل تمهیدات فعلی کشورهای مصرف کننده در خصوص قرنطینه کردن کشتی های ورودی تقاضا تا حدود زیادی افت پیدا کرده و فشار زیادی را بر قیمت بیلت وارد نموده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.