سکوت بازار آهن

تکانه‌های کاهشی بهای مصنوعات فولادی در کنار خوش‌بینی به رشد عرضه‌ها در بورس کالا آن هم در وضعیتی که بهای شمش میل به رشد نرخ ندارد سه‌گانه اصلی کاهش قیمت‌ها در‌بازار داخلی است که احتمال افت قیمت‌ها را در بر دارد.

این روند کلی در بازار فولاد در شرایطی نقش‌‌آفرینی می‌کند که برخی جرقه‌های رشد نرخ را شاهد هستیم و البته تکانه‌های افزایشی بهای ارز هم بازار فولاد داخلی را با خود هم‌راستا نساخته است. عقب‌‌نشینی نسبی تقاضا و امیدواری به رونق عرضه در کنار نظارتی شدن بازار از جمله مواردی است که پشتوانه رشد قیمت‌ها را از بازار دریغ کرده اگرچه تمامی این موارد با یک ابهام بزرگ روبه‌رو شده است. شایعه خروج محصولات فولادی از بورس کالا با نرخ‌گذاری دستوری و سیستم توزیع حواله‌ای هنوز به‌صورت رسمی تکذیب نشده بلکه جلسات پی‌در‌پی در نهاد ریاست جمهوری حتی اگر به بازار فولاد هیچ ربطی نداشته باشد باز هم برای برخی زمینه‌ساز شایعاتی دلخواه است. به نظر می‌رسد این بازار هم با ابهام در تصمیم‌سازی‌ها روبه‌روست و هم تایید و تکذیب غیررسمی شنیده‌ها و شایعات به مشکلات آن اضافه شده است

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.