سقف بورس کالا برای تمامی محصولات فولادی سقف قیمت صادراتی ایران شد

سقف بورس کالا برای تمامی محصولات فولادی سقف قیمت صادراتی ایران شد

🔸تاکید بر عرضه ۶۰ درصد از تولیدات شمش فولادسازان در بورس/ فروش شمش فولادی در خارج از بورس ممنوع است

🔹در صورت عدم عرضه منظم در بورس، معاونت معدنی می تواند محدویت هایی را در صادرات و تامین مواد اولیه و معرفی به نهادهای نظارتی و سازمان تعزیرات حکومتی برای آن‌ها ایجاد نماید.

🔸مکانیزم عرضه به این صورت است که مثلا یک ماه به تولیدکنندگان میلگرد برای عرضه فرصت می‌دهیم و به هر میزانی که در بورس عرضه کردند مواد اولیه به همان نسبت به آن‌ها می دهیم.

🔹قیمت پایه شمش قبلا ۸۳ درصد فوب (میانگین قیمت هفتگی شمش صادراتی ایران) ضربدر میانگین هفتگی ارز نیما بوده است که رقم ۸۳ درصد به ۸۸ درصد افزایش یافته است اما سقف قیمتی ۱۲ درصد رقابت بر روی قیمت پایه برای آن تعیین شده است یعنی حداکثر قیمت معامله در بورس قیمت جهانی است.

🔸واحدهای خود مصرف مانند ذوب آهن اصفهان و فولاد خراسان باید معادل ۶۰ درصد شمش تولیدی یا محصول نهایی خود را در بورس عرضه کنند و قیمت پایه آنها همان فرمول قبلی است اما سقف رقابت ۷ درصد برای آن تعیین شده است.

🔹قیمت پایه تیرآهن، نبشی و ناودانی همان قبلی یعنی ۱٫۱۴ ضربدر قیمت شمش معامله شده هفته قبل در بورس است که سقف قیمتی و رقابتی آن ۵ درصد است.

🔸صادرکنندگان ورق از اوایل تیرماه دیگر اجازه صادرات نخواهند داشت.

🔹قیمت پایه ورق تغییر کرده و ۹۵ درصد میانگین هفتگی ورق گرم (CIS) ضربدر میانگین قیمت هفتگی ارز نیما شده است و سقف قیمت ورق گرم نیز ۵ درصد تعیین شده است.

🔸قیمت پایه ورق سرد قرار شد ۱٫۲ ضربدر میانگین معامله شده ورق گرم باشد که سقف ۵ درصد برای آن نیز در نظر گرفته شده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.