رکوردزنی درآمد ماهیانه فولاد مبارکه

به گزارش تجارت‌نیوز، گزارش عملکرد ماهیانه بهمن ماه شرکت فولاد مبارکه نشان می‌دهد این شرکت در بهمن ماه از فروش ۷۳ هزار تن از محصولات خود درآمدی نزدیک به ۳۸هزار میلیارد ریالی داشته که این میزان از درآمد نسبت به ماه گذشته رشدی ۱۹درصدی را نشان می‌دهد. این در حالی است که در دی ماه میزان فروش محصولات گرم، سرد، پوشش دار و سایر محصولات فولادی این شرکت در مقایسه با آذر با رشدی ۸درصدی به ۳۱هزار و ۸۲۳میلیارد ریال رسیده بود. بر این اساس شرکت فولاد مبارکه در زمینه فروش در بهمن ماه بهترین عملکرد را داشته است.

بر اساس گزارش فولاد، نرخ فروش هر تن محصولات گرم فولاد مبارکه در بهمن ماه معادل ۴ میلیون و ۹۹۴ هزار تومان بوده که در مقایسه با دی ماه رشدی ۴درصدی را نشان می‌دهد. هر تن محصول سر نیز با رشدی ۵ درصدی به ۵ میلیون و ۹۸۶ هزار تومان رسیده است. از نظر تولید، فولاد مبارکه در بهمن ماه ۳۲۹ هزار تن محصول گرم و ۱۲۵ هزار تن محصول سرد تولید کرده که نسبت به دی ماه به ترتیب ۷درصد کاهش و ۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

این شرکت که با سرمایه ثبت شده ۱۳۰هزار میلیارد ریال در بورس حضور دارد در گزارش اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای ۹ماهه خود و با اعمال افزایش سرمایه ۶۰درصدی شرکت اعلام کرده که میزان سود خالص هر سهم این شرکت در این مدت ۵۱۹ریال بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴درصد کاهش داشته است. البته بر اساس همین گزارش که با توجه به سرمایه ۲۰۹ هزار میلیارد دلاری فولاد مبارکه محاسبه شده است، سود عملیاتی این شرکت در ۹ماه اخیر رشدی ۶۸درصدی داشته و به ۱۳هزار میلیارد تومان رسیده است که پس از کسر هزینه‌های مختلف میزان سود و زیان خالص این شرکت ۱۰۸ هزار میلیارد ریال گزارش شده که باز هم به نسبت مدت مشابه سال ۹۷ رشدی ۵۵درصدی داشته است.

بررسی عملکرد فولاد در بورس نشان می‌دهد، این نماد در یک ماه گذشته بیش از ۱۳درصد بازدهی داشته و بازده سه ماهه و یکساله آن به ترتیب ۸۰ و ۳۸۲ درصد بوده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.