رشد ۴ درصدی تولید فولاد ایران

بر اساس گزارش انجمن جهانی فولاد، تولید فولاد خام ایران طی چهار ماهه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد ۴.۳ درصدی را تجربه کرده است.

  • ۱۳۹۹/۰۳/۰۵ 16:13

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، طبق آمار انجمن جهانی فولاد، تولید فولاد خام ایران طی چهار ماهه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی با رشد ۴٫۳ درصدی به هشت میلیون و ۴۹۰ هزار تن رسید. میزان تولید این محصول در مدت مشابه سال ۲۰۱۹ میلادی، هشت میلیون و ۱۳۹ هزار تن گزارش شده بود.

این در حالی است که میزان تولید جهانی فولاد خام در چهار ماهه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی ۵۸۰ میلیون و ۹۹۴ هزار تن ثبت شد که حاکی از کاهش ۴٫۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

میزان تولید فولاد خام ایران در آوریل ۲۰۲۰ میلادی با افت ۱۷٫۸ درصدی به یک میلیون و ۷۹۰ هزار تن کاهش یافت. طی این مدت، تولید جهانی این محصول نیز ۱۳۷ میلیون و ۹۸ هزار تن ثبت شد که کاهش ۱۳ درصدی نسبت به آوریل ۲۰۱۹ میلادی نشان می‌دهد.

بر اساس گزارشی از فارس، چین با تولید ۳۱۹ میلیون و ۴۶۱ هزار تن، ژاپن با تولید ۳۰ میلیون و ۷۳۰ هزار تن، هند با تولید ۳۰ میلیون و ۵۵ هزار تن، ایالات متحده آمریکا با تولید ۲۶ میلیون و ۶۸۶ هزار تن و روسیه با تولید ۲۲ میلیون و ۸۸۵ هزار تن فولاد خام، پنج کشور برتر تولیدکننده این محصول طی چهار ماهه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی بودند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.