رشد صعودی تولید فولاد ایران برخلاف جهان

انجمن جهانی فولاد در گزارش خود از عملکرد فولاد سازان جهان در نیمه نخست ۲۰۲۰ تصریح کرد: تولید فولاد ایران دارای رشد ۱۰.۲ درصدی بود، در حالی که تولید جهانی کاهش نزدیک به ۶ درصد را ثبت کرد.
گزارش روز یکشنبه روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران از انجمن مزبور حاکی است، تولید فولاد ایران از ۱۲ دی ۹۸ تا پایان ۱۰ تیر (نیمه نخست ۲۰۲۰)
با وجود بحران بیماری کرونا به ۱۳ میلیون و ۸۸۶ هزار تن رسید، درحالی که در این مدت تولید جهانی کاهش نزدیک به ۶درصدی داشت.
انجمن جهانی فولاد آمار تولید ۶۴ کشور عضو را از ژانویه تا پایان ژوئن ۲۰۲۰ افزون بر۷۸۳ میلیون تن فولاد خام (میانی) اعلام کرد که این رقم نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۹ افت نزدیک به ۶ درصدی دارد.
تولید ایران همچنین در ماه ژوئن ( ۱۲ خرداد تا ۱۰ تیر) از ۲.۴ میلیون تن بیشتر شد که ۵.۲ درصد بیش از رقم تولید ماه مشابه سال گذشته میلادی است، در حالی که در یک ماه مورد بررسی،‌ متوسط تولید فولاد خام جهان ۶ درصد کاهش یافت، اما در آسیا سه درصد رشد داشت.
کاهش شدید تولید ژاپن، کره جنوبی،‌ امریکای شمالی و اروپادر ماه ژوئن ۲۰۲۰ ثبت شد و در عین حال تولید فولاد خام چین هم رشد ۴.۵درصدی داشت.
تولید کنندگان بزرگ فولاد در آسیا از جمله ژاپن، هند و کره جنوبی با کاهش شدید تولید روبرو شدند و به ترتیب ۳۶، ۲۶ و ۱۴.۳درصد افت داشتند و همچنین آمریکای شمالی و اروپا نیز به ترتیب کاهش ۱۷.۶ و ۱۸.۷ درصدی را پشت سرگذاشتند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.