حمایت تقاضای قوی بخش ساختمان چین از قیمت میلگرد

انتظار می‌رود که قیمت میلگرد ساختمانی در هفته‌های آینده در محدوده‌های فعلی باقی بماند؛ با وجود افزایش فشار عرضه، تقاضای قوی بخش ساختمان پس از افزایش فعالیت‌های ساخت و ساز، از قیمت میلگرد حمایت خواهد کرد.

  • ۱۳۹۹/۰۲/۲۱ 18:12

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از SMM، افزایش سرعت ساخت و ساز و تمایل به پر کردن انبار توسط مصرف‌کنندگان پس از تعطیلات روز کارگر باعث حمایت از عوامل بنیادین میلگرد خواهد شد. یک نظرسنجی نشان می‌دهد که نرخ بازگشت به کار در بخش‌های ساختمان و زیرساخت چین در آخر ماه آوریل به بیش از ۹۳ درصد رسیده است و بیشتر از یک سوم شرکت‌ها اعلام کردند که باید فعالیت خود را افزایش دهند.

در سمت عرضه، انتظار می‌رود که ظرفیت تولید میلگرد واحدهای فولادسازی کوره بلند در ماه مِی به نرخ بهره‌برداری کامل برسد؛ برخی واحدها عملیات تعمیر و نگهداری را به پایان رساندند و به دلیل سود بیشتر میلگرد، ظرفیت خود را بر این محصول متمرکز کردند. در نتیجه، با وجود محدود شدن نرخ بهره‌برداری واحدهای قوس الکتریکی با ادامه روند صعودی قیمت قراضه فولادی در طول تعطیلات، عرضه کلی میلگرد در سطح بالا خواهد بود.

ادامه تولید در تعطیلات و همچنین کاهش معاملات نقدی در این مدت، ممکن است باعث کاهش موجودی میلگرد در هفته پس از تعطیلات شود.

در روز ۳۰ آوریل، میانگین قیمت داخلی میلگرد در چین حدود ۳ هزار و ۵۵۱.۷ یوان بر تن ارزیابی شد که نسبت به پایان ماه مارس حدود ۰.۳ درصد افزایش داشت؛ این اولین افزایش ماهانه قیمت پس از دسامبر سال گذشته بود.

همچنین قیمت بیلت در تانگشان در طول تعطیلات پنج روزه به مناسبت روز کارگر، افزایش داشت. این موضوع به همراه انتظار پر کردن انبار مصرف‌کنندگان پس از تعطیلات، باعث افزایش ۱۰ تا ۲۰ یوان بر تن قیمت میلگرد در طول تعطیلات در برخی از بازارها شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.