حضور ۱۲۰۰شرکت فولادی و معدنی در معاملات آتی سنگ‌آهن چین

پس از راه‌اندازی قراردادهای آتی سنگ‌آهن در اکتبر ۲۰۱۳ در بورس کالای دالیان، بیش از ۱۲۰۰ شرکت فولادی و معدنی به شدت درگیر این معاملات هستند؛ همچنین از زمان امکان ورود سرمایه‌گذاران بین‌المللی به این بازار از مه ۲۰۱۸، بیش از ۱۷۰ مشتری خارجی و ۱۵ کشور در این معاملات مشارکت داشته‌اند و از این‌رو به تازگی قرارداد اختیار معامله سنگ‌آهن راه‌اندازی شده

است. به گزارش اختصاصی «کالاخبر»، در آخرین روزهای سال ۲۰۱۹، بورس کالای دالیان (DCE) بسیار فعال بود به‌طوری‌که در پلت‌فرم معاملاتی این بورس، معاملات تمامی محصولات عرضه شده، جریان داشت. تا ۲۵ دسامبر، در مجموع ۲۸۳ قرارداد معامله به ارزش بیش از ۳۳/ ۱ میلیارد یوآن (۱۹۲ میلیون دلار) نهایی شد. در تحولی دیگر، قراردادهای اختیار معامله سنگ‌آهن در بورس کالای دالیان راه‌اندازی شد. این اقدام از یکسو به رونق صنعت آهن و فولاد از طریق ابزارهای مشتقه کمک خواهد کرد و از سوی دیگر، تبدیل بورس کالای دالیان به مرکز قیمت‌گذاری را تسهیل خواهد کرد. موضوع مهم در قراردادهای اختیار معامله سنگ‌آهن، موفقیت قراردادهای آتی سنگ‌آهن در گذشته است.از زمان راه‌اندازی این قراردادهای آتی در اکتبر ۲۰۱۳، بیش از ۱۲۰۰ شرکت فولادی و معدنی به شدت درگیر معاملات قراردادهای آتی سنگ‌آهن بوده‌اند. همچنین از زمان عرضه قراردادهای آتی سنگ‌آهن بورس کالای دالیان به سرمایه‌گذاران بین‌المللی در مه ۲۰۱۸، بیش از ۱۷۰ مشتری خارجی و ۱۵ کشور و منطقه در این معاملات مشارکت داشته‌اند. امروزه قراردادهای آتی سنگ‌آهن چین به بزرگ‌ترین ابزارهای مشتقه سنگ‌آهن در مقیاس جهانی تبدیل شده‌اند. این ویژگی، راه را برای راه‌اندازی قراردادهای اختیار معامله سنگ‌آهن هموار کرده است. بورس کالای دالیان به سال ۱۹۹۳ تاسیس شد. در سال ۲۰۱۸ حجم معاملات سالانه این بورس به بیش از ۵۲ هزار میلیارد یوآن (حدود ۵/ ۷ هزار میلیارد دلار) رسید. بورس کالای دالیان از نظر حجم معاملات در سال ۲۰۱۸ مقام دوازدهمین بورس جهان را به خود اختصاص داد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.