جهش ۱۰۰ درصدی فروش فولاد مبارکه در اردیبهشت

شرکت فولاد مبارکه در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ حدود ۵۱ هزار و ۶۸۹ میلیارد ریال درآمد کسب کرد که نسبت به فروردین ماه بیش از ۱۰۰ درصد رشد را نشان می‌دهد.

  • ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ 10:00

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، شرکت فولاد مبارکه در اردیبهشت ماه سال جاری با توجه به رشد فعالیت‌های تجاری و اقتصادی کشور پس از تعطیلات فروردین ماه و نیز برداشته شدن تدریجی محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، ۵۱ هزار و ۶۸۹ میلیارد ریال درآمد کسب کرد که در مقایسه با فروردین ماه رشد ۱۰۰ درصدی را نشان می‌دهد. این شرکت در فروردین ماه سال جاری ۲۵ هزار و ۸۲۶ میلیارد ریال درآمد کسب کرده بود.

نمودار ۱ حاکی از آن است که مبارکه در اردیبهشت ماه سال جاری ۴۵۶ هزار تن محصولات گرم، ۱۲۵ هزار تن محصولات سرد، ۲۶ هزار تن محصولات پوشش‌دار (ورق گالوانیزه، ورق قلع‌اندود و ورق رنگی) و ۱۳۵ هزار تن سایر محصولات تولید کرده و جمع تولیدات مبارکه در اردیبهشت ماه امسال به ۷۴۲ هزار تن رسیده است. در حالی که طی فروردین ماه همین سال، این شرکت 424 هزار تن محصولات گرم، ۱۰۴ هزار تن محصولات سرد، ۲۳ تن محصولات پوشش‌دار و ۱۱۶ تن سایر محصولات تولید کرد. جمع فروش محصولات فولاد مبارکه در فروردین ماه ۶۶۷ هزار تن بود. این اعداد نشان می‌دهد که فولاد مبارکه در همه اقلام تولیدی خود طی اردیبهشت ماه نسبت فروردین ماه سال ۱۳۹۹، رشد داشته است. به طوری که محصولات گرم ۷٫۵ درصد، محصولات سرد ۲۰ درصد، محصولات پوشش‌دار ۱۳ درصد و سایر محصولات ۱۶٫۳ درصد رشد تولید را به ثبت رسانده‌اند. ضمن اینکه تولید فولاد مبارکه در اردیبهشت ماه نسبت به فروردین ۱۳۹۹ حدود ۱۱ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

نمودار ۲ نشان می‌دهد حجم فروش محصولات فولاد مبارکه در اردیبهشت ماه نسبت به فروردین ماه به طور قابل توجهی افزایش یافته است. به طوری که مبارکه در اردیبهشت ماه 539 هزار تن محصولات گرم، ۱۳۲ هزار تن محصولات سرد، ۲۹ هزار تن محصولات پوشش‌دار و ۱۳۵ هزار تن سایر محصولات در بازار مصرف به فروش رسانده بود. کل فروش فولاد مبارکه در ماه اردیبهشت ۸۳۵ هزار تن بود. این در حالی است که فولاد مبارکه طی فروردین ماه تنها ۲۷۱ هزار تن محصولات گرم، ۹۴ هزار تن محصولات سرد، ۱۸ هزار تن محصولات پوشش‌دار و ۵۴ هزار تن سایر محصولات به فروش رسانده بود. فولاد مبارکه در فروردین ماه تنها ۴۳۷ هزار تن فروش داشت. در نتیجه، فروش محصولات گرم ۹۸ درصد، محصولات سرد ۴۰ درصد، محصولات پوشش‌دار ۶۱ درصد و سایر محصولات ۱۵۰ درصد در اردیبهشت ماه نسبت به فروردین ماه مبارکه رشد داشت. ضمن اینکه فروش کلی مبارکه در اردیبهشت ماه نسبت به فروردین ماه ۹۱ درصد رشد را نشان می‌دهد.

همان‌طور که در نمودار ۳ مشاهده می‌شود درآمد حاصل از فروش فولاد مبارکه در اردیبهشت ماه جهش قابل ملاحظه‌ای داشته است. به طوری که مبارکه در این ماه از محل فروش محصولات گرم ۳۰ هزار و ۴۶۶ میلیارد ریال، محصولات سرد یک ۱۰ هزار و ۲۳۹ میلیارد ریال، محصولات پوشش‌دار سه هزار و ۳۶۶ میلیارد ریال، سایر محصولات هفت هزار و ۶۱۸ و مجموعا ۵۱ هزار و ۶۸۹ میلیارد ریال درآمد کسب کرد. این در حالی است که این شرکت در فروردین ماه توانسته بود ۱۴ هزار و ۳۹۸ میلیارد ریال محصولات گرم، ۶ هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال محصولات سرد، یک هزار و ۸۲۷ میلیارد ریال محصولات پوشش‌دار، دو هزار و ۹۷۹ میلیارد ریال سایر محصولات به فروش رساند و مجموعا ۲۵ هزار و ۸۲۶ میلیارد ریال درآمده داشته باشد. به این ترتیب، فروش محصولات گرم ۱۱۱ درصد، محصولات سرد ۵۴ درصد، محصولات پوشش‌دار ۸۴ درصد، سایر محصولات ۱۵۵ درصد و کل فروش مبارکه در اردیبهشت نسبت به فروردین ماه بالغ بر ۱۰۰ درصد رشد داشت.

گفتنی است که فولاد مبارکه در دو ماه نخست سال ۱۳۹۹ همانند سال گذشته فروش صادراتی نداشت، البته در دو ماه نخست سال گذشته این شرکت توانسته بود ۵۸ هزار و ۴۸۵ میلیارد ریال از محل فروش محصولات خود درآمد کسب کند و با توجه به فروش ۷۷ هزار و ۵۱۶ میلیارد ریالی در دو ماه نخست سال جاری، در فروش رشد ۳۲ درصدی داشته باشد. ضمن اینکه تولید محصولات فولاد مبارکه در دو ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۰٫۸ درصد و میزان فروش این شرکت ۳٫۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.