جهش تولید الزام شرایط موجود است

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: با وجود همه مشکلات طی سال‌های اخیر به تولیداتی دست یافتیم که شاید فکر نمی‌کردیم بتوانیم به این مرحله برسیم، چرا که ما همیشه فکر می کردیم باید مونتاژکار باشیم یا مواد اولیه را وارد و محصول نهایی را تولید کنیم، اما امروزه به همت تولیدکنندگان و نیاز کشور، می‌توانیم خیلی از ماشین‌آلات مورد نیاز تولید و مواد اولیه را تامین کنیم‌.

  • ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ 09:35

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، عبدالوهاب سهل‌آبادی با بیان اینکه لزوم یک اقتصاد غیرنفتی پویا و شکوفا توجه بیشتر به تولید و صنعت است، اظهار داشت: با کاهش قیمت نفت، همه کشورهای فروشنده نفت دچار مشکل شدند. البته با توجه به تحریم‌های آمریکا، ایران در سال‌های اخیر کمتر روی فروش نفت حساب کرده که اتفاق خوبی بوده و باعث جلب توجه مردم به تولید داخلی شده است.

‏وی رونق تولید در کشور طی ۱۰ سال اخیر را خوب توصیف کرد و افزود: از ابتدای سال متقاضی زمین در شهرک‌های صنعتی خیلی زیاد بود و این نشان می‌دهد که تولید کشور به نقطه‌ای رسیده که بتواند جهش کند و مسائل اقتصادی از جمله بیکاری را جبران کند؛ بنابراین مطمئنا همانطور در سال گذشته شاهد رونق تولید بودیم، امسال جهش تولید محقق خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: پیشرفت شرکت‌های دانش‌بنیان نیز به حدی بوده که به محض اعلام نیاز محصولی از سوی واحدهای تولیدی، نیاز آن‌ها وارد ردیف تولید، ابداع و اختراع می‌شود.

سهل‌آبادی با تاکید بر لزوم افزایش سرعت رشد تولید در کشور، تصریح کرد: اگر با سرعت سال‌های پیش ادامه دهیم ممکن است در زمان معین به موقعیت مقرر شده نرسیم.

وی تاکید کرد: رونق تولید در سال گذشته محقق شده و با وجود مشکلات، صنعت کار خودش را کرده و کمتر شاهد بیکاری و اخراج کارگران بودیم، اما شاید به سود مورد نظر نرسیده است.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران البته تاکید کرد که برای تحقق جهش تولید باید تلاش‌ها بیشتر شود.

بر اساس گزارشی از ایسنا، سهل‌آبادی با بیان اینکه در زمینه ارائه تسهیلات بانکی و موضوعات تامین اجتماعی مشکلاتی برای تولیدکنندگان وجود داشته است، اضافه کرد: تبدیل ارز برای تامین مواد اولیه، مشکلات گمرکی و دپوی مواد اولیه در بنادر از جمله مشکلات دیگر تولیدکنندگان بوده و هست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مطمئنا همان‌طور که در سال گذشته شاهد رونق تولید بودیم امسال نیز جهش تولید محقق خواهد شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.