تقاضای واقعی فولاد

معاملات دیروز شمش علیرغم تعهد ۱۰۴۲۰۰ تنی فولادسازان در اطلاعیه اولیه عرضه بورس کالا، با معامله ۷۹۳۰۰ تن به پایان رسید. علیرغم این کاهش عرضه، قیمت میانگین موزون شمش در معاملات امروز در حدود ۳۶۳ تومان پایین تر از قیمت معاملات هفته قبل کشف شد و به ۷۵۸۳۵ ریال رسید که در صورت عرضه مکفی عرضه کنندگان، حتی می‌توانست سطح پایین تری را هم تجربه کند.

با خروج نوسانگیران و سرمایه های خرد از معاملات فولادی بورس کالا در آستانه فصل کاهش تقاضا، نیاز واقعی بازار داخلی در حال نمایان شدن است. از این رو، صنایع پایین دستی نسبت به تامین خوراک خود محتاط تر شده اند و انتظارات نسبت به آینده قیمتها در بازار داخلی به منفی گراییده است. قیمت دلاری شمش داخلی بر مبنای نرخ هفتگی دلار
سامانه سنا (۲۲۰۰۰ تومان)، ۳۴۴/۷ دلار/تن درب کارخانه برآورد می‌شود که در مقایسه با قیمت صادراتی شمش ایران بسیار پایین تر است و خریداران صادراتی که نیم نگاهی به بازار داخلی ایران دارند، از این موضوع به عنوان اهرم چانه زنی خود استفاده خواهند کرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.