تغییر قیمت آهن و فولاد

تغییر قیمت آهن و فولاد به سرعت و به‌طور مستقیم، روی قیمت کالاهای مهم دیگر تاثیر می گذارد. به‌عنوان‌مثال باعث افزایش هزینه تولید لوازم‌خانگی و نیز گرانی مسکن می‌شود. بااین‌همه به نظر می‌رسد که شاهد بی‌توجهی به بازار آهن و فولاد و افزایش قیمت‌های در این حوزه مهم هستیم. برای بررسی ابعاد مختلف این موضوع با رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد به گفتگو نشستیم.

حمیدرضا رستگار، رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران در رابطه با نوسانات قیمتی اخیر گفت: «در فصل رونق ساخت‌وساز و استفاده از رونق قرار داریم اما تورم و گرانی باعث شده است که سرانه مصرف فولاد در مقایسه با سال گذشته سیر نزولی داشته است. مشکلات ناشی از تحریم و صادرات و عدم هماهنگی در حوزه سیاست‌گذاری فولاد هم در کاهش سرانه مصرف موثر بوده است. به دنبال حضور آقای مدرس خیابانی در وزارتخانه تغییراتی رخ داد. به‌عنوان‌مثال کم و کیف عرضه فولاد در بورس تغییر کرد. این تغییرات باعث امیدواری فعالان اقتصادی شد اما مقطعی است و تاثیرات ناشی از آنها نمی‌تواند پایدار باشد. تصمیم‌گیری باید جامع باشد. تصمیمات مقطعی ممکن است در کوتاه‌مدت به بازار، آرامش دهد اما فواید بلندمدت نخواهد داشت».

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.