تشکیل رسمی شورای آهن و فولاد

رییس انجمن سنگ آهن ایران گفت: شورای آهن و فولاد در آینده نزدیک به صورت رسمی آغاز به کار خواهد کرد که گامی محکم برای رفع و رجوع مشکلات این حوزه ها و بخصوص ارائه طریق به دولت است.
«مهرداد اکبریان» امروز (دوشنبه)‌ در گفت وگو با خبرنگار سایت خبری- تحلیلی معدن۲۴ افزود: موضوع تشکیل شورای آهن و فولاد به سال ها پیش و در حقیقت به دوره نخست تشکیل انجمن سنگ آهن باز می گردد که آن زمان مطرح شد و در سال ۹۷ در هیات مدیره انجمن سنگ آهن به تصویب رسید.
به گفته این مقام صنفی، در آن زمان انجمن سنگ آهن مجوز تشکیل این شورا را تصویب کرد و طی نامه‌ای به رئیس‌جمهوری وقت تشکیل این شورا را اعلام کردیم.
وی خاطرنشان‌کرد:‌ علاوه بر انجمن سنگ آهن، انجمن تولیدکنندگان فولاد نیز باید در این شورا حضور داشته باشد تا بتواند وارد فاز عملیاتی و اجرایی شود.
اکبریان به جلسه دیروز این شورا اشاره کرد که در آن اعضای انجمن سنگ آهن میهمان انجمن تولیدکنندگان فولاد بودند و گفت: از سخنان و گفت‌وگوهای دو طرف در این جلسه مشخص بود که اگر این شورا در گذشته تشکیل می‌شد، می توانست بسیاری مسائل و مشکلات این حوزه را به صورت مستمر و دائمی حل و فصل کند و به‌ویژه زمانی که دولت نیازمند مشاوره است، با نظرات فنی و کارشناسی به ارائه طریق بپردازد.
وی تاکید کرد:‌ بخصوص اکنون که موضوع قیمت‌گذاری و نحوه عرضه مطرح شده، بهترین کاری که دولت می تواند انجام دهد این است که مسئولیت عرضه، تقاضا و قیمت‌گذاری‌ها را به تشکل‌ها واگذار کند و این، تنها یکی از وظایف شورای آهن و فولاد است.
رییس انجمن سنگ آهن ایران ادامه داد:‌ در این صورت شاید مسائلی نظیر اینکه ذوب آهنی ها حرف و مشکلات‌شان را در صدا و سیما مطرح می کنند را شاهد نباشیم، بلکه شرکت ها مشکلات‌شان را در وهله نخست به این شورا ارجاع دهند تا با کار فنی و کارشناسی و حتی به صورت ریش سفیدی مسائل را سر و سامان داد.
وی گفت:‌ جلسه دیروز در حقیقت، پیش جلسه تشکیل این شورا محسوب می شود و به زودی به صورت رسمی تشکیل آن را اعلام و مراتب را طی صورتجلسه‌ای به صورت کتبی به معاونت امور معدنی وزارتخانه و شخص سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام خواهیم کرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.