بیش از یک میلیون تن صادرات در مادر صنعت فولاد ایران

آمار محصولات فولاد ساختمانی ذوب آهن در سال گذشته

بیش از یک میلیون تن صادرات در مادر صنعت فولاد ایران

پارسال، بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن انواع محصولات فولاد ساختمانی از ذوب آهن اصفهان صادر شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز اصفهان؛ مدیرعامل کارخانه ذوب آهن اصفهان در حاشیه بازدید از خط تولید این کارخانه گفت: صنتعگران ذوب آهنی موفق شدند در سال رونق تولید و تنها با فعالیت دو کوره بلند به تولید بیش از دو میلیون و۵۶۰ هزار تن چدن دست پیدا کنند که نسبت به مشابه سال ۹۷ پنج درصد رشد داشت.
منصور یزدی زاده با اشاره به تولید ۱۱ درصد از فولاد کشور در کارخانه ذوب آهن اصفهان افزود: این کارخانه درسال جهش تولید ، تولید بیش از سه میلیون و ۵۰ هزار تن چدن را در برنامه خود دارد که برای تحقق این مهم باید سهمیه هفت میلیون تنی سنگ آهن به این کارخانه تخصیص یابد.
وی با بیان اینکه همه زیر ساخت ها و ابزارهای لازم برای جهش تولید در کارخانه ذوب آهن فراهم است، گفت: تولید محصولات جدید با ارزش افزوده بالا و تامین نیازهای داخلی کشور و قطع واردات محصولات خاص فولادی، حفظ بازارهای صادارتی و رقابت در بازارهای جهانی و به صفر رساندن زیان انباشته این کارخانه از مهمترین اولویت های ذوب آهن اصفهان در سال ۹۹ خواهد بود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.