این شرکت بزرگ‌ترین تولید‌کننده آهن اسفنجی کشور است

مدیرعامل شرکت توسعه و آهن فولاد گل‌گهر گفت: این شرکت به عنوان بزرگترین عرضه‌کننده آهن اسفنجی کشور در سال گذشته نزدیک به سه میلیون تن تولید داشته که بیش از ۹۰ درصد از آن به مصرف داخلی رسیده است.

به گزارش پول نیوز، شرکت‌ توسعه و آهن و فولاد گل گهر بزرگترین شرکت عرضه‌کننده آهن اسنفجی با توان تولید سالیانه بیش از ۳/۵ میلیون تن در کشور است. این شرکت گام‌های بزرگی در بومی‌سازی قطعات در سال‌های اخیر برداشته است در همین ارتباط گفت‌وگویی با محمد محیاپور، مدیرعامل شرکت توسعه و آهن فولاد گل‌گهر ترتیب داده‌ایم که در ادامه خواهید خواند:

بومی‌سازی صفر تا صد خطوط کنسانتره و گندله‌سازی

محیاپور درباره بومی‌سازی قطعات گفت: در داخلی‌سازی تجهیزات از معدن تا تولید‌کنسانتره، گندله، احیا و فولاد شرکت توسعه و آهن گل‌گهر به بومی‌سازی ۸۰ درصدی در این بخش رسیده است و هم‌اکنون این توان را داریم تا صفر تا صد خطوط کنسانتره و گندله را بومی‌سازی کنیم. البته در برخی تجهیزات خاص از جمله قطعات الکتریکی و نرم‌افزار نیازمند به خرید از خارج از کشور هستیم.

وی با اشاره به تحریم‌‌های ظالمانه که علیه کشورمان صورت گرفته است گفت: با وجود تحریم‌ها کارخانه‌ها با حداکثر ظرفیت به فعالیت خود ادامه می‌دهد و رکوردهای خوبی در منطقه گل‌گهر برجای گذاشته‌ایم و تولیدات ما نیز حتی در شرایط تحریم متوقف نشده است.

توسعه و آهن فولاد گل‌گهر، برند مطرح کشور

مدیرعامل شرکت توسعه و آهن فولاد گل‌گهر ادامه داد: این شرکت به عنوان بزرگترین عرضه‌کننده آهن اسفنجی در کشور در سال گذشته نزدیک به سه میلیون تن تولید داشته که بیش از ۹۰ درصد از آن به مصرف داخلی رسیده است و همچنین با داشتن بیش از ۲۰۰ مشتری مصرف‌کننده آهن اسفنجی، برند مطرحی در کشور به شمار می‌رود.

در بخشنامه وزارت صمت تجدید نظر شود

وی در پاسخ به این سوال که سال گذشته طی بخشنامه‌ای وزارت صمت برخی شرکت‌های تولیدکننده آهن اسفنجی از جمله شرکت توسعه‌ و آهن گل‌گهر را مکلف کرد تا محصولات خود را فقط به تولیدکنندگان به فروش رسانده و از فروش محصولات به تجار خودداری کنند گفت: این پیشنهاد در آن مقطع زمانی پیشنهاد خوبی بود چرا که برخی شرکت‌های القایی در تولید محصولات خود دچار مشکلات بودند و این اقدام سبب شد تا هم بازار به تعادل رسیده و هم از اعتراضات بکاهد. به نظر من نیاز است تا در چند ماه آینده در این تصمیم تجدید نظر صورت گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.