انتقال مشوق‌های صادراتی به انتهای زنجیره

با انتخاب وزیر صمت بعد از پنج ماه بلاتکلیفی، تحلیل های متفاوتی در مورد اولویت های این وزارتخانه در مدت کوتاه باقی مانده تا پایان عمر دولت دوازدهم وجود دارد. در سخنان رزم حسینی در مجلس تنها به یک جمله که برای ساماندهی بازار فولاد و جلوگیری از خام فروشی و صادرات محصولات نهایی برنامه مدونی دارم، بسنده شد؛ با توجه به مشکلات متعدد و پیچیده صنعت فولاد؛ فولادبان در گفتگو با فعالان این بازار به بررسی اولویت های وزارت صمت در حوزه فولاد پرداخته است

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در این باره به فولادبان گفت: مشوق‌های صادرات در ابتدای زنجیره تولید فولاد وجود دارد ولی این مشوق‌ها باید در انتهای زنجیره باشند و به مرور، باید به سمت صادرات میلگرد، پروفیل و مقاطع دیگر پیش برویم. طرحی که ما در کمیسیون مجلس به وزیر صمت پیشنهاد دادیم و مورد استقبال قرار گرفت، انتقال مشوق‌های صادراتی به سمت مقاطع فولادی بود که وزارتخانه این مسئله را در اولویت کار قرار خواهد داد.

علی جدی درباره کنترل قیمت‌ها در بازار فولاد، تصریح کرد: با توجه به اینکه ظرفیت تولید سالانه فولاد کشور ۳۰ میلیون تن است اما میزان مصرف آن حدود ۱۷ تا ۲۰ میلیون تن گزارش شده، اولویت بعدی وزارت صمت در راستای کنترل بازار فولاد، افزایش میزان عرضه محصولات در بورس کالا است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.