انتظار کارگران فولاد اردبیل

کارگران کارخانه فولاد اردبیل می‌گویند با گذشت حدود ۴ ماه از متوقف شدن فعالیت تولیدی کارخانه، منتظر اقدام جدی کارفرما برای از سر گیری تولید هستیم.

منابع کارگری در کارخانه فولاد اردبیل با اشاره به استمرار مشکلات کارگران این کارخانه به خبرنگار ایلنا گفتند: کارخانه فولاد اردبیل حدود ۱۵۰ کارگر دارد که از چهار ماه پیش علارغم حضور فیزیکی در محل کارشان به صورت جدی کاری برای انجام ندارند.
طبق اظهارات کارگران حاضر در کارخانه، این واحد بعد از چند سال ورشکستگی که با اعتراض کارگران همراه بود، به مدت ۴ سال به یک سرمایه‌گذار اجاره داده شده تا جایی که وضعیت کارخانه رو به بهبودی رفت و بخش زیادی از مطالبات مزدی کارگران پرداخت شد.

آن‌ها با بیان اینکه یکسال از موعد اجاره این سرمایه‌گذار در کارخانه فولاد اردبیل باقی مانده تا دوباره به یکی دیگر از متقاضیان واگذار شود، در ادامه افزودند: به مرور با افزایش مشکلات تولید در سال جاری، شرایط به یکباره تغییر کرد و کارفرما ناچار شد تولید را موقتا متوقف کند.

کارگران کارخانه فولاد اردبیل همچنین گفتند: در حال حاضر کارگران این وادحد صنعتی هر روز در محل کار خود حاضر می‌شوند و مشغول تعمیر ماشین‌آلات و تجهیز کارخانه هستند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.