افزایش محصولات فولادی نسبت به شمش فولاد خوزستان

” سجاد غرقی”: تصمیم گیری بابت نسبت افزایش ها به کمیسیون اقتصاد کلان و هیئت رئیسه اتاق ایران واگذار شده تا آنها مقادیر مد نظر خود را به وزارتخانه اعلام کنند.

وی بیان داشت: پیش از این تشکل های مربوطه پیشنهادات خود را که شامل چهار پیشنهاد بود ارائه کردند به طوری که در سه مورد همپوشانی و در یک مورد در خصوص نسبت ضرایب اختلاف نظر وجود داشت.
غرقی بیان داشت: آنچه که مورد توافق آنها بود، خودداری دولت از مداخله در قیمت گذاری شمش بود تا اجازه دهد که شمش به صورت رقابتی، FOB و جهانی قیمت‌گذاری شود؛ این به معنای برداشتن سقف رقابت است که مورد اجماع همه اعضای اتاق بود.
وی ادامه داد: حمایت ویژه از معادن کوچک مقیاس (که آسیب‌پذیرتر هستند) در مباحث قیمت گذاری و لغو عوارض ، همچنین حذف نظام سهمیه‌بندی (تا بر مبنای نظام عرضه و تقاضا معاملات انجام شود) دیگر موارد مورد تواقق تشکل ها بود.

این عضو اتاق ایران خاطرنشان کرد: تنها در خصوص نسبت های قیمتی محصولات زنجیره فولاد به شمش فولاد خوزستان اختلاف نظر وجود داشت، به طوری که فولادی ها افزایش کمتری را مد نظر داشتند اما بخش معدن افزایش بیشتری بابت نهاده های سنگ آهن دانه بندی، کنسانتره، آهن اسفنجی و گندله تقاضا داشت.

وی گفت: اکنون چانه‌زنی ها در این زمینه به پایان رسیده و فردا یکشنبه کمیسیون اقتصاد کلان و هیئت رئیسه اتاق ایران نظر خود را به وزارتخانه اعلام خواهد کرد.
غرقی ادامه داد: اینکه نسبت‌های پیشنهادی در وزارتخانه مورد چکش‌کاری و تغییر قرار می گیرد یا نه، بستگی به نظر کارشناسان وزارتی دارد اما در این زمینه بخش خصوصی با برگزاری بیش از ۱۰ جلسه به اجماع رسیده و نظر خود را اعلام خواهد کرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.