اختلاف ۳۱ درصدی قیمت میلگرد در بورس کالا و بازار

۲۲۰۰۰تن میلگرد آجدار امروز با قیمتی حدود ۳۱٪ پایین تر از قیمت میلگرد بازار آزاد مورد رقابت مشتریان قرار خواهد گرفت تا مجموع عرضه میلگرد این هفته هم از ۴۵۰۰۰ تن فراتر نرود. این در حالیست که تنها سه هفته پیش شاهد عرضه های بالای ۶۰۰۰۰ تن تنها در یک روز بودیم.

میانگین رقابت میلگرد آجدار از حدود ۸٪ در ابتدای هفته گذشته به ۱۱/۵٪ در اواخر هفته گذشته، سپس به ۲۱/۵٪ در عرضه روز شنبه رسید. حال با اختلاف ۳۱٪ قیمت پایه عرضه امروز با قیمت میلگرد در بازار آزاد، خصوصا سبدهای تحویل فوری می‌توانند رقابتی بیش از میزان شروع هفته را شاهد باشند.‌ علیرغم شعارهای مسئولان، متاسفانه تقاضای سفته بازی هنوز در بازار حاضر است. اگرچه کاهش عرضه مورد انتقاد است، اما تقاضای هیجانی و واسطه ای هرآنچه در بورس عرضه شود را می‌بلعد تا از تورم انتظاری عقب نماند. تحلیل ها در خصوص ابرتورم احتمالی نیمه دوم سال، سرعت تبدیل ریال به کالا را افزایش داده و مسامحه تصمیم سازان در برخورد با نوسانگیران، فضا برای افزایش دومینویی قیمت را مهیا کرده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.