آینده فولاد و کرونا

انجمن جهانی فولاد امروز چشم انداز خود از تقاضای جهانی فولاد برای سال ۲۰۲۰ و سال ۲۰۲۱ را ارائه داد.طبق این پیش بینی تقاضای جهانی برای سال ۲۰۲۰ با ۶٫۴ درصد کاهش به سطح ۱۶۵۴ میلیون تن خواهد رسید. از طرفی اوضاع برای سال ۲۰۲۱ بهتر بوده و با ریکاوری ۳٫۸ درصدی نسبت به ۲۰۲۰ ، سطح تقاضا به ۱٫۷۱۷ میلیون تن می رسد.

این گزارش در زمانی تهیه شده است که عدم قطعیت از روند جهانی بسیار بالا می باشد، اکثر کشور های دنیا در حال بازگشایی هستند و هنوز هیچ درمان قطعی برای کرونا وجود ندارد، اگر موج دوم و یا سوم این بیماری به بدی گذشته باشد و یا بهتر، در این پیش بینی ها تغییراتی ایجاد می شود.

چین در این میان پیش بینی شده است که سریع ترین ریکاوری را در نرمال سازی تقاضای خود خواهد داشت.تقریبا روند نرمال سازی اقتصاد چین از فوریه آغاز شد.قرنطینه حاصل از کرونا موجب شد که چین در فصل اول ۲۰۲۰ ، ۶٫۸ درصد کاهش GDP ، ۸٫۴ درصد کاهش در بخش صنعتی و ۴۴٫۶ درصد کاهش در بخش تولید خودرو داشته باشد.

اما تا آخر آوریل طبق گزارشات تقریبا تمامی واحد های تولیدی چین با تمام ظرفیت خود مشغول به کار بودند در حالی که هنوز بخش صادرات اسیب دیده بود. همچنین پیش بینی می شود که با توجه به برنامه های حمایتی چین از گسترش زیرساخت و ساخت و ساز، نیمه دوم ۲۰۲۰ ریکاوری تقاضا فولاد افزایش چشمگیری خواهد داشت.به همین دلیل تقاضای چین برای سال ۲۰۲۰ با ۱ رصد رشد دیده شده است و برنامه های حمایتی از افزایش زیر ساخت ، حتی چشم انداز مناسبی را برای سال ۲۰۲۱ برای تقاضای این کشور رقم زده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.