آشنایی با میلگرد های A1, A2, A3, A4

میلگرد ها درانواع گوناگون با جنس و ظاهر متفاوت توسط تولید کنندگان طراحی می گردند و از نظر استاندارد به  4 دسته ی a1, a2, a3, A4 تقسیم می شوند، این  نام گذاری مربوط به استانداردهای کشور روسیه  بوده  که در بازار آهن آلات کشور ایران  نیز رواج  پیدا کرده  است، پس لازم است با ویژگی ها و تفاوت های آن ها آشنا شوید.

میلگرد A1  با  ظاهری صاف، نرم، انعطاف پذیرو بدون آج ساخته می شود. در ساخت این  نوع  میلگرد از۲۴ درصد  کربن و ۶۰  درصد  سیلسیوم استفاده  شده که  ک موجب شده نسبت به میلگرد های دیگر نرم تر و دارای مقاومت کششی پایین تری باشد، همچنین میلگرد A1   به دلیل انعطاف پذیری بالا برای جوش کاری و آهن گری مناسب است.

میلگرد A2  به شکل آج دار و مارپیچی است و نسبت به میلگرد A1  دارای سختی بیشتر و نیز شکننده  تر می باشد.  بهتر است به دلیل نیمه  نرم بودن این نوع  میلگرد، در جوش کاری از آن استفاده  نگردد. عموما میلگرد A2  در ساختمان سازی کاربرد بسیار دارد.

میلگرد  a3 نیز به صورت آج دار جناقی یا همان مدل هفت و هشت است و در دسته  میلگرد های خشک وترد قرار دارد. از این میلگرد به دلیل داشتن فقط ۱۴ درصد میزان تغییر شکل به هیچ عنوان در جوش کاری استفاده نمی کنند.

میلگرد a4  با ظاهری مشابه به میلگرد های a2, a3 تولید می گردد و در واقع  ترکیبی از آج دار جناقی و آج دار مارپیچی است. این  میلگرد بسیار شکننده  و سخت  بوده  و به دلیل استحکام  و مقاومت بسیار زیاد آن در در پروژه های سنگین عمرانی وپر کاربرد است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.